Het Actiefonds:

Lombokstraat 40
1094 AL Amsterdam
The Netherlands

Contact:

+31 (0)20 6279661
info@hetactiefonds.nl

NL 46 TRIO 0338622039

Nieuwsbrief:

Por la eliminación del delito de aborto!

Colombia

ACTIE · Abortusvoorlichting de straat op

Locatie

Útera Casa Feminista ging de straat op om institutionele barrières te doorbreken en veilige, waardige toegang tot abortus voor iedereen op te eisen.

abortus - abortusrecht - Colombia - vrouwenrechten

doneer nu

Op 1 maart 2024 organiseerde het feministische collectief Útera Casa Feminista een educatieve demonstratie in Pereira, Colombia, om de instellingen te veroordelen die de toegang tot veilige en waardige abortus blijven belemmeren. Deze actie was een respons op de voortdurende schendingen van reproductieve rechten in de stad, ondanks de uitspraak van het Hof in 2022 die abortus tot 24 weken decriminaliseerde. Met hun beweging ging Útera Casa Feminista de straat op om de gemeenschap te informeren en te bekrachtigen.

Actie

Dremples tot abortus

In september 2023 hield Útera Casa Feminista – een feministische organisatie die opkomt voor vrouwenrechten en al langer gesteund wordt door Het Actiefonds – een sit-in voor een van de grootste en meest prominente ziekenhuizen in Pereira, Colombia. Het protest was bedoeld om de aanhoudende institutionele barrières voor abortus in de stad aan de kaak te stellen. Ondanks het feit dat er afspraken zijn gemaakt met bepaalde instellingen, blijven veilige en waardige abortussen moeilijk toegankelijk. Vrouwen, transmasculiene en non-binaire mensen worden nog steeds geconfronteerd met schendingen van hun reproductieve rechten. Daarom heeft Útera Casa Feminista op de tweede verjaardag van de uitspraak van 2022 C-055 – waarin abortus tot de 24e week werd gedecriminaliseerd en de barrières voor toegang tot veilige procedures werden erkend – haar campagnes gericht op het vergroten van het publieke bewustzijn en het bestrijden van het stigma rondom abortus.

Educatieve Campagne

Om de institutionele macht rondom de toegang tot abortus uit te dagen, heeft Útera Casa Feminista voorlichting over reproductieve rechten de straat op gebracht, met als doel cruciale kennis over het recht op veilige abortus rechtstreeks bij de bevolking te krijgen. Op 1 maart 2024 organiseerden ze een krachtige straatdemonstratie met toegankelijke informatie over de uitspraak van het Hof van 2022 C-055 en het bredere recht op veilige en waardige abortus. De campagne was een groot succes: de lokale gemeenschap werd op een betekenisvolle manier betrokken en er werden essentiële ondersteunende diensten op het gebied van seksuele en reproductieve rechten aangeboden. Het initiatief werd vooral positief ontvangen door vrouwen, meisjes en genderdiverse personen die werkzaam zijn in de seksindustrie.

Toekomst

Na deze demonstratie wil Útera Casa Feminista haar voorlichtingsactiviteiten binnen zorginstellingen uitbreiden, met speciale aandacht voor instellingen die kritisch onder de loep liggen. Het doel is om structurele veranderingen door te voeren die zorgen voor waardige en toegankelijke abortuszorg.

Het Actiefonds is er trots op dit initiatief te hebben ondersteund en blijft zich inzetten voor veilige, toegankelijke en waardige abortuszorg voor iedereen.